محصول به سبد خرید اضافه شد
انتشارات غنچه| وارد شوید

کتاب هایی برای افزایش خلاقیت کودک

دسته‌بندی: دسته‌بندی نشده
تاریخ: 11 شهریور 1402
بازدید: 20 views
کتاب هایی برای افزایش خلاقیت کودک

پرورش خلاقیت در کودکان یکی از دغدغه های مهم والدین است، والدین دوست دارن کودکان خلاق داشته باشند، تا بتوانند در آینده افرادی موفق باشند.

برای داشتن خلاقیت مانند تمامی مهارت دیگر باید آموزش دید، خلاقیت نیاز به پرورش، کار کردن و آموزش دارد. برای اینکه کودکانی خلاق داشته باشیم باید روش های اصولی آن را یاد بگیریم.

لازم است والدین به این نکته توجه داشته باشند برای پرورش خلاقیت در کودکان باید در این زمینه صبور باشند و آهسته و مداوم قدم بردارند.

چند نکته ی مهم  در انتخاب کتاب هایی برای افزایش خلاقیت کودک:

نباید فراموش کرد که همه ی کودکان  بالقوه باهوش هستند فقط لازم است در مسیر درست هدایت شوند و از همان سنین پایین آموزش های لازم داده شود تا به موقع خلاقیت آن ها شکوفا شود.

خواندن و در دسترس گذاشتن کتاب یکی از روش های ساده، آسان، کم هزینه و در عین حال بسیار مهم  درپرورش خلاقیت کودکان است که به هیچ وجه نباید والدین از آن غافل شوند.

آشنایی با کتاب دریچه ای تازه و نو در دنیای کودک شما باز می کند تجربیاتی را که نمی تواند در دنیای واقعی و زندگی روزمره خود تجربه کند با خواندن کتاب تجربه می کند.

می تواند خودش در موقعیت های کتاب قرار دهد راه حل ارائه دهد، آزمون و خطا کند بدون اینکه به آن آسیب برسد.

اما باید در انتخاب کتاب مناسب به چند نکته ی مهم و کاربردی توجه کرد منظور از کتاب مناسب، کتابی است که مطالب مفید  داشته باشد و همچنین مناسب با سن کودک باشد.

*کتاب را با توجه به سن  فرزند خود انتخاب کنید اگر فرزند شما فرضاً 12 سال دارد بهتر کتابی مناسب سنش انتخاب کنید، توجه به این نکته از این جهت حائز اهمیت است که اگر کتاب مناسب فرزند شما نباشد نمی تواند با آن ارتباط برقرار کند و زود از آن خسته می شود. و اگر این اتفاق چندین بار پیش بیاید ممکن است دیگر هر گز سراغ کتاب نرود.

*با توجه به سن فرزندتان کتاب ها را از آسان به سخت دسته بندی کنید تا شوق و اشتیاق یادگیری در آن ها افزایش یابد.

*هوش و علاقه ی فرزندتان را دست کم نگیرید یکی از آیتم های اصلی و مهمی است که باید مد نظر داشت، اگر علاقه ی کودک خود را نادیده بگیرید شاید برای همیشه  استعداد و توانایی های آن شکوفا نشود و در آینده دچار سردرگمی و عدم موفقیت در زندگی شخصی و حرفه ای اش شود.

*در امرپرورش خلاقیت کودک نباید اجبار و زور به کار ببرید، هرگز فرزندتان را مجبور به خواندن کتاب و یا  انجام مهارت های خلاقیتی نکنید اجازه بدهید تا با میل و رغبت انجام دهد شما فقط به عنوان مشوق و راهنما کنارشان باشید.

*استفاده از کتاب هایی که تصاویر جذاب با رنگبندی خوب دارند را انتخاب کنید، این امر باعث جذب بیشتر فرزندتان به خواندن کتاب می شود.

نقش کتاب های آموزشی در افزایش خلاقیت کودکان:

* مطالعه ی کتاب باعث افزایش دایره لغات و واژگان در کودکان می شود.

* کتاب کودکان را تشویق به یادگیری و افزایش علم می کند

*کتاب یک سرگرمی ساده و سالم و مفید است، آموزشی که از این طریق انتقال پیدا کند تاثیر گذاری مفیدتری خواهد داشت

*کتاب به عنوان یک تسهیلگر رابط خوبی بین کودکان و دنیای بیرون است، کودکانی که با کتاب مأنوس هستند خیلی بهتر و فعال تر با محیط اطراف خود، والدین، دوستان و غیره ارتباط برقرار می کنند.

*کودکان وقتی کتاب مطالعه می کنند یا برای آن ها کتاب خوانده می شود با موقعیت های مختلف و متفاوتی آشنا می شوند. تفاوت ها را شناسایی  و درک می کنند. متوجه می شوند که همه مثل هم نیستند و این باعث میشود که برای تفاوت ها احترام قایل شوند.

*داشتن تمرکز، یکی از دغدغه های والدین است که این روزها مدام آن را مطرح می کنند. مطالعه کتاب تا حدود زیادی باعث افزایش تمرکز در کودکان می شود .

*با مطالعه کتاب، تجسم خلاق کودکان فعال می شود و باعث می شود که کودک خود را در جایگاه شخصیت ها و موقعیت های داخل کتاب قرار دهد.

کتاب هایی برای افزایش خلاقیت کودک

کوچولوی نقاش

به طور خلاصه می توان  گفت کودکان با مطالعه کتاب با دنیای جدیدی آشنا می شوند و قوه تخیل خود را تقویت می کنند.

کتاب ها می توانند به کودکان کمک کنند تا با مشکلات و چالش های مختلف روبرو شوند و راه حل های خلاقانه ای برای آنها بیابند.

علاوه بر این، خواندن کتاب می تواند دایره لغات کودکان را افزایش داده و آنها را به جستجوی دانش و آگاهی بیشتر تشویق کند.

بنابراین مطالعه کتاب می تواند به افزایش خلاقیت، تخیل و تفکر پویا در کودکان کمک کند.

نشر غنچه در طول فعالیت فرهنگی خود با چاپ کتاب های مختلف و متنوع در پرورش خلاقیت کودکان نقش مهمی  ایفا کرده است.

با نگاهی گذرا به کتاب های منتشر شده در این زمینه می توان به این مهم پی برد . از جمله کتاب هایی که در این زمینه موفق بوده است و از استقبال والدین و کودکانشان برخوردار بوده است کتاب “کوچولوی نقاش” است این کتاب در چهار جلد از  درجه آسان  به سخت با توجه به گروه سنی مختلف طراحی و منتشر شده است.

همانطور که می دانید نقاشی کردن یکی از راههای افزایش خلاقیت در کودکان است  کتاب  کوچولوی نقاش، نقاشی کردن را همراه با تصاویر متنوع و جذاب به کودکان شما اموزش می دهد و علاوه بر نقاشی کردن کودکان با مفاهیم و کلمات نیز  آشنا می شوند همچنین باعث تقویت حس دیداری، شنیداری و گفتاری کودک می شود و در کنار آن پرورش خلاقیت در قالب نقاشی کردن را  به کودکان می آموزد.

این کتاب و سایر کتاب های نشر غنچه  را می توانید از روی سایت نشر غنچه به آدرس ghoncheh-pub.com خریداری کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتشارات غنچه

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه